Základní informace o fotografování

Vybrali jste si mne jako Vašeho rodinného fotografa. Těším se na spolupráci s Vámi a věřím, že budete s moji prací vždy spokojeni. Mé jméno je Jan Dvořák a budu se starat o to, aby Vaše fotografie neskončili jen v rodinném albu.

Jak si mě „objednat“ ?

Pro objednání focení a zamluvení termínu máte několik možností: zavolat mi na mobil, napsat e-mail, použít rezervační systém, nebo využít formuláře zde na webu. Je na Vás, jakou možnost preferujete, stačí si níže vybrat. Pokud máte své oblíbené místo venku nebo uvnitř » příroda, město, parčík, zámek, hotel…  cokoli – nezapomeňte mi to sdělit předem, abych se na focení vhodně připravil.

Jak focení probíhá?

Již máte zamluvený termín a čas. Přijedu na domluvené místo, a pokud již nejsme předem domluveni, tak si probereme, jaké fotografie by se Vám nejvíce líbily. Vždy je dobré mít nějakou představu, protože pak můžeme celé focení přizpůsobit prostředí a nápadu / příběhu – jako například zde u focení s rodinkou ve stylu  » nádražáci «. Vyhraďte si prosím na fotografování dost času, můžeme vše zvládnout za hodinu, nebo také za tři. Z tohoto důvodu ani neuvádím délku fotografování jen počet výsledných fotografií. Další chvíle budou ve znamení focení samotného. Připravte se na to, že  se mnou to nebude probíhat jako v ateliéru. Nebudu Vás za každou cenu nutit dělat pózy a vytvářet do objektivu „americký úsměv“. Všemu nechávám vždy volný průběh a jen trošičku si Vás nebo děti budu koordinovat. Výsledkem mají být přirozené fotografie s emocemi, vlastním úsměvem, štěstím a láskou a toho nikdy nedosáhneme pokud Vás budu k něčemu nutit.

Platba a výběr fotografií

Focení je za námi a je potřeba za pořízené fotografie zaplatit. Nechci, aby mí klienti měli pocit, že je chci nějak ošidit, proto po focení požaduji 50% zálohu, můžete však zaplatit celou částku a zjednodušit mi tak účetnictví. Oproti platbě dostanete samozřejmě daňový doklad. Platný ceník služeb naleznete » zde « . Ještě tentýž den / večer ode mě dostanete neupravené náhledy fotografií s vodoznakem. Prvotní výběr fotografií provedete Vy sami a já pak z Vašeho výběru určím ty nejbližší a nejlepší pro úpravu. Pokud některá fotografie z Vašeho výběru nebude pro postprodukci dobrá, vyberu jinou podobnou. Vybírejte prosím pečlivě.

Předání fotografií a publikace

Fotografie máme vybrané a teď je potřeba je vhodně post-produkovat / upravit. Fotografie upravuji vždy sám svým vlastním stylem. Podle vybraného focení bude trvat i délka upravování. Minimálně však 10 dní. Potřebujete-li pár fotek expres, dejte mi prosím vědět předem, abych si na to vyhradil potřebný čas. Po upravení Vám fotografie předám v digitální podobě. Každému koho fotografuji vytvářím google disk, přes který Vám dodám fotografie v plné kvalitě a zároveň v kvalitě pro web a FB. Zároveň zde ukládám zálohu fotografií pro případ, že by jednou někdo, něco…prostě pro jistotu. K tomuto disku máte přístup pouze Vy a já. Celý disk je chráněn heslem. Pokud nedůvěřujete cloudovému řešení, tak dostanete fotografie na CD. Požadujete-li fotografie v tištěné podobě, mohu Vám je zajistit za výhodných podmínek. O fotografiích můžeme společně také sepsat tzv. smlouvu MODEL RELEASE, která na jedné straně vymezuje mně jako fotografovi, kde a jak mohu Vaše fotografie použít a na straně druhé stanovuje pravidla pro Vás. Osobně požaduji dvě věci: aby při publikaci byla použita fotografie s uvedením mne jako autora (případně foto pro web s drobným vodoznakem, který fotografii nenaruší) a abych mohl fotografie použít pro své prezentační účely (FB, web).